Samet Kaya: “Bankada Milyonları Olan Tuzu Kurular, Okula Aç Giden Çocukları Anlamaz”

0

Samet Kaya: “Bankada Milyonları Olan Tuzu Kurular, Okula Aç Giden Çocukları Anlamaz”

Olumsuz ekonomik gelişmelerin sonucu olarak çocukların okula aç gitmek zorunda kaldığına işaret eden Saadet Partisi Edirne Merkez İlçe Başkanı Samet Kaya; “Okula aç gitmenin sıkıntısını, aç gitmeyen anlamaz! Tuzu kurular, okula aç giden çocukları anlamaz. Anlaması da mümkün değil. Aç giden bir öğrencinin derslerine odaklanması da mümkün değil. Eğitimde, adalette, istihdamda, tarımda, sağlıkta, sanayide, dış politikada, her alanda Türkiye hızla geriye gidiyor. İşte Erdoğan iktidarının 20 yılın sonunda Türkiye’yi getirdiği yer burasıdır; gelecek nesilleri dahi etkileyecek bir yoksulluk, huzursuz bir toplum, heba edilmiş bir gelecek. İşte bu yüzden Türkiye’nin yeni yüzyılının inşası, bu iktidardan ve bu sistemden kurtulmakla başlayacak.” dedi.

Kaya açıklamasında, “Çünkü, gelecek; akıl dışı politikalar, milyonlarca işsiz, iflasın eşiğine gelmiş bir ekonomi, kurumları ve geleneği hasara uğramış bir devlet, her şeyi tek kişinin iki dudağı arasına kalmış bir yönetim sistemi, geleceğinden ümidini kesmiş, huzursuz ve yorulmuş bir toplumla inşa edilemez.” görüşüne yer verdi.


Sınır Ötesi Gazetesi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Sizinle ne düşündüğümüzü paylaştığımız gibi, sizin düşüncelerinizi de duymak istiyoruz! Yorumunuzu paylaşın, geri bildiriminizi bekliyoruz!

Sınır Ötesi Gazetesi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et