YTB’den Kapıkule’de Karşılama ve Dinlenmeye Davet

0

“YTB Mobil” uygulamasına “Memleket Yolu” modülü de ekledi.

  • İzin dönemlerinde kara yolu ile Türkiye’ye gelen gurbetçiler YTB (Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı) tarafından yurt içinde ve yurt dışındaki sınır kapılarında karşılanıyor. İstirahat etmeleri için Edirne’de Üç Şerefeli Cami arkasında bulunan Fatih Sultan Mehmet Müzesi (Saatli Medrese) yanında ki YTB Edirne Koordinasyon Ofisisin tarihi binasına istirahat etmeye davet ediliyorlar.

İzin dönemlerini ana vatanları Türkiye’de geçirmek isteyen vatandaşların kara yolu ile memleketlerine yaptıkları seyahatler başladı.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) da vatandaşların seyahatlerinin rahat ve huzurlu geçmesi için her yıl yurt içinde ve yurt dışında yaptığı faaliyetlerine bu yıl da devam ediyor. Kapıkule Gümrük Kapısında açılışını AK Parti Genel Merkez Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren’in açılışını yaptığı stant faaliyetlerine başladı.

Güzergâh boyunca ihtiyaç duyulabilecek bilgilerin temin edebilmesi adına YTB, vatandaşların hizmetine sunduğu “YTB Mobil” uygulamasına “Memleket Yolu” modülü de ekledi. Aynı zamanda vatandaşlar uygulama üzerindeki WhatsApp hattından da anlık olarak yol boyunca karşılaşabileceği sorunlara anında çözüm bulabilecek.

YTB’nin memleket yolu çalışmaları dönüş yolunda da devam ediyor. Kapıkule Sınır Kapısında her yıl hazırlanan dinlenme ve oyun sahaları 2023 yılı dönüş tarihlerinde de hizmete açılacak. Yaşadıkları ülkelere yolculuğa çıkan vatandaşların Kapıkule Sınır Kapısı’nda verecekleri molalarda ve yaşanması muhtemel yoğunluk durumlarında rahatça kullanabilecekleri alanlar oluşturulacak. Vatandaşlar için hazırlanan stantlarda; çay, kahve ve su ikramı sunulacak olup çocukların enerjilerini atması ve yetişkinlerin dinlenmesi için çeşitli alanlar kuruldu.


Sınır Ötesi Gazetesi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Sizinle ne düşündüğümüzü paylaştığımız gibi, sizin düşüncelerinizi de duymak istiyoruz! Yorumunuzu paylaşın, geri bildiriminizi bekliyoruz!

Sınır Ötesi Gazetesi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin