Yunanistan Türklere sınırları kapattı genel evleri açtı

Yunanistan Türklere sınırları kapattı genel evleri açtı

  • Yunanistan’da genelevler sıkı kurallarla açıldı: 15 dakika süre, maske, kartla ödeme.
  • Yunanistan 29 ülkeden turist kabul ederken Türkleri yasakladı.

Avrupa’da diğer ülkelere kıyasla çok daha az Covid 19 vakası ve ölümü görülen Yunanistan’da hükumet genelevlerin açılmasına izin verdi.

Sıkı kurallarla çalışmaya başlayacak genelevlerde her müşteri 15 dakika kalabilecek ve hem müşterilerin hem de seks işçilerinin maske takmaları tavsiye ediliyor.

İçeri temiz hava girebilmesi için kapılar ve pencereler açık tutulacak, ödemeler nakit parayla değil, kartla yapılacak.

Yetkililerin gerekirse ulaşabilmeleri için de müşterilerin adları ve telefon numaraları dört hafta boyunca kapalı bir zarfta tutulacak.

Diğer ülkeler de genelevleri tekrar açmayı planlıyor. Hollanda hükumeti bu işletmeleri 1 Eylül’de açmayı planlıyor, ancak daha önce açılması için çağrılar da var.

Yunanistan 15 Haziran’dan itibaren turist kabul edeceği ülkelerin listesini açıkladı. Listede 29 ülkenin arasında Yunanistan’ın komşuları Kuzey Makedonya, Arnavutluk ve Bulgaristan bulunurken Türkiye yer almadı.

Yunanistan’ın aldığı karar doğrultusunda, corona virüsü salgınından en çok etkilenen ülkeler arasında yer alan Birleşik Krallık, İtalya, İspanya ve Fransa vatandaşları da turist olarak Yunanistan’a giremeyecek.

Yunanistan’ın izin verdiği ülkeler şöyle:

Almanya, Avusturya, Danimarka, Norveç, Kıbrıs, İsrail, İsviçre, Japonya, Malta, Bulgaristan, Çin, Hırvatistan, Avustralya, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya, Arnavutluk, Estonya, Letonya, Lübnan, Litvanya, Macaristan, Güney Kore, Sırbistan, Karadağ, Romanya, Slovenya, Slovakya, Çekya ve Finlandiya.

Ekonomisi büyük oranda turizme bağlı ülke, yaz sezonunda olabildiğince turist çekerek 2008 krizinden beri zor günler yaşayan ekonomisine soluk aldırmak istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: