Meriç’te Saadet Coşkusu

  • Arif Güngör İlçe Başkanlığına Seçildi

Saadet Partisi Meriç İlçe Başkanlığının 7. Olağan Kongresi Meriç Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. İlçe Başkanlığına Arif Güngör’ün seçildiği kongrede Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Bayat, Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, Meriç Belediye Başkanı Erol Dübek, Küplü Belediye Başkanı Gökmen Altay, Saadet Partisi Edirne İlçe teşkilatlarının yanı sıra birçok teşkilat mensubu ve vatandaş katıldı. Meriç ilçesinde parti teşkilatının yıllardır güçlü bir şekilde temsil edildiğini ifade eden İl Başkanı Av. Sinan Tekin, “Bütün istatistiklerde İktidar sınıfta kaldı, sıkıntısını ise halk çekiyor! TÜİK’e göre; yüzde 67’ye düşen Tüketici Güven Endeksi, hesaplandığı 2004 yılından bugüne en düşük seviyesinde. 2021 yılına ait ‘Gelir ve Yaşam Koşulları Araştırması’nın verilerine göre; en yüksek gelire sahip yüzde 20’lik kesim toplam gelirin yüzde 47’sini alırken, en düşük gelire sahip yüzde 20’lik kesimin payı yüzde 6! Borçluluk oranı da sürekli artıyor, her 10 kişiden 7’si borçlarını ödemekte güçlük çekiyor. Hanelerin yüzde 60’ı ‘evden uzakta bir haftalık tatil masraflarını’, yüzde 38’i ‘iki günde bir et, tavuk veya balık içeren yemek masrafını’, yüzde 20’si ‘evin ısınma ihtiyacını’, yüzde 63’ü de eskimiş mobilyalarını yenileme ihtiyacını ekonomik olarak karşılayamadığını beyan ediyor.” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Bayat yaptığı konuşmada; “Saadet Partisi emin adımlarla iktidara yürümektedir. Yozlaştırılan bütün kurumlarımızı derleyip toparlayacak, artık adeta kurumsallaşan yolsuzluklara son verecek, kronikleşen problemlerimize hızlı ve kalıcı çözümler üreteceğiz.” dedi.


Sınır Ötesi Gazetesi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Sizinle ne düşündüğümüzü paylaştığımız gibi, sizin düşüncelerinizi de duymak istiyoruz! Yorumunuzu paylaşın, geri bildiriminizi bekliyoruz!

Sınır Ötesi Gazetesi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et